Webové studio REVOL-TEAM.CZ se zabývá tvorbou webových stránek, tvorbou firemního loga, tvorbou E-shopů, Flash aplikací a redakčních systému na zakázku.
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

 

Vue infinite

Co Vue dokáže? Toto jsou práce vytvořené ve Vue.

Jak začít s Vue Infinite?

Program na tvorbu převážně přírodních scenérií, použitý kupříkladu pro tvorbu 3d prostředí ve známém filmu Piráti z Karibiku.
Prostředí programu je velice intuitivní, s programem se dá vcelku dobře zžít již po pár dnech práce.
Stránky výrobce www.e-onsoftware.com
Render
Prostředí programu Vue Infinite je jako standardně rozděleno na čtyři čtverce Top view, Side view, Front view a nejdůležitější Main camera view, kde se Vám po stisknutí tlačítka render (v horním menu poslední obrázek foťáku v pravo) zobrazí výsledný vyrenderovaný obrázek.

Po kliknutí na stejnou ikonu foťáčku pravým tlačítkem myši se zobrazí option renderu, kde si můžete s nastavením renderu pohrát. Důležité je správné nastavení výsledné kvality rendru, což samozřejmě ovlivní délku renderování - preset render quality. Pro rychlý náhled obrázku zvolte Preview, pro konečnou verzi obrázku Superior. Úplně v pravo v render option si můžete zvolit výslednou velikost obrázku. Dále doporučuji zaškrtnout políčko v Render destination render to creen, obrázek se Vám bude renderovat v samostatném okně. Ostatní položky menu se Vám uvolní až po zvolení User setting v render quality menu, tady si pak můžete detailně vyladit render, pohrát si s kvalitou efektů, s causikou i třeba s motion blurringem.

Přidání terénu
Na levé straně Vue Infinite je seznam modelů, které můžete do své scény vložit.

Tlačítka ve Vue fungují tak, že na ně najedete, stisknete levé tlačítko myši a chvilku podržíte stisknuté, poté se Vám rozjede celé menu.

Takže první v levém menu po stisknutí a podržení dostanete water, ground a cloud - vodu, zem a mraky. Voda se Vám přidá automaticky po puštění myši a už je ve scéně. To samé ground. Jen pro zvolení mraků najede menu, kde si zvolíte typ mraků, které Vám do Vaší scény nejlépe vyhovují.

Dále v menu najdete různé základní tvary jako koule, válec atd. Níže je ikonka s písmenem T, kdybyste chtěli do scény vložit text.

A nyní se dostáváme k práci se skalnatým povrchem a jeho úpravou pomocí nástrojů implementovaných přímo do Vue. Po kliknutí a podržení myši se Vám rozjede malé menu s třemi ikonkami skal, první dvě automaticky vloží do scény skálu, aniž byste měli možnost ji upravit. Třetí ikonka Vám tuto možnost poskytne. Po jejím stisknutí najede menu New terrain option, kde si nejprve zvolíte rozměr skály, doporučuji tak 1000x1000. Poté se dostanete do editoru terénu, kde si pomocí levého menu můžete zvolit, jak mají hory vypadat - Eroded, Peak atd. a nebo pomocí pravého menu a stisknutím myší jezdit nad povrchem skály a tím ji editovat. Pokud už jste s tvarem skály spokojeni, stačí stisknout OK a ta se následně importuje do scény.

 

Import 3d objektů
V levém menu ikonka "krychle se šipkou" Vám pomůže vložit objekt do scény z knihovny obsažené ve Vue. Vue používá 3D objekty s koncovkou vob. Pokud budete chtít vložit 3D objekt z jiného programu jako je 3D max a další, musíte zvolit Import Object v záložce File, je podporováno mnoho formátů. 

Po kliknutí na ikonku "krychle se šipkou" se Vám rozjede menu Pleae select object to load. Po jejím delším stisknutí se Vám objeví uložení vybraného objektu ze scény do formátu vob, tím se ale nyní nebudeme zabývat.

Z rozsáhlé nabídky objektů si vyberte ten, který se Vám hodí do scény a klepněte na OK.

Objekt se Vám sám vloží do scény a pak už stačí pomocí polohovače X Y Z umístit kam potřebujete. Objekt se dá samozřejmě podle výběru malé ikonky vedle objektu zvětšovat, zmenšovat a otáčet.

Atmosphere
Hlavní doménou porogramu Vue Infinite je bezesporu obloha, mraky a jejich prakticky neomezené možnosti nastavení barevného nádechu, tvarů mraků atd.

V horní liště si najděte ikonku mraku s malou žlutou šipkou a v následném menu vyberte atmosféru, jaká Vám vyhovuje.

Pokud máte ještě potřebu si vybranou atmospheru upravovat, vyberte ikonku mraku bez žluté šipky. Tady máte další možnosti úpravy jako nastavení větru, který působí na rostliny, doladění tvaru mraků, ranní mlhu a také kvalitu renderování oblohy.
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb